ПРОГРАМА НА 22-РИ РЕГИОНАЛЕН ФОЛКЛОРЕН СЪБОР „ТЕКЕТО – 2018 Г.”

18.07.2018
ПРОГРАМА НА 22-РИ РЕГИОНАЛЕН ФОЛКЛОРЕН СЪБОР „ТЕКЕТО – 2018 Г.”

 

№ ПО РЕД

 

ЧАС

 

СЪСТАВ

 

РЕПЕРТОАР

1

9:35 ч.

НЧ „СВЕТЛИНА -1945“

С. ПОЛКВНИК ДЯКОВО, ОБЩ. КРУШАРИ

 

Група за народни песни, с ръководител: Марияна Желева

       1. “Мома момко излъгала“

       2. “Наспа ли са любе ле“

       3.  „Седнали ми са терзии“

 

2

9:40 ч.

ДЕТСКА ГРАДИНА С. КРУШАРИ,

ОБЩ. КРУШАРИ

 

Индивидуални изпълнения,  ръководител:  Мариана Колева- учител по музика в детската градина

 

Индивидуално изпълнение:

Станка Жулиетова

    1.“Жълтото цвете цъфтеше“

 

Индивидуално изпълнение:

Ерджихан Ганев

    1.“Рипни Калинке“

    2. „Бре, блазе на тоз юнак“

 

Индивидуално изпълнение:

Магдалена Мартинова

    1.“Ой, Лазаре

 

3

9:55 ч.

НЧ „АСЕН ЗЛАТАРОВ-1962“

С. ЛОЗЕНЕЦ, ОБЩ. КРУШАРИ

 

Група за народни песни с ръководител: Марийка Стоянова

    1. “Седянка се кладеше“

    2. “Мари Калино“

 

Дуо:Анджелика и Ясмина

  1. „Седенчице“

Пенсионерски клуб “Надежда“

с ръководител:  Милка Стайлова

  1. „Тез малките моми“

 

4

10:10 ч.

ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ „ОТЕЦ ПАИСИЙ“

ГР. ДОБРИЧ

 

Певческа група „Теменуга“, с ръководител: Георги Минков

  1. „Мама Георги думаше“
  2. „Да знаят малките моми“
  3. „Залюби Генчо Тодора“

 

Индивидуално изпълнение:

Георги Минков

    1. “Мили години“

    2. “ Първо либе“

5

10:25 ч.

НЧ“ХРИСТО БОТЕВ-1940“

С. КОРИТЕН,ОБЩ. КРУШАРИ

 

 

Група за автентичен фолклор

„Пролетно настроение“, 

с ръководител: Стоян Иванов

  1. „Хай да идем либе ле“
  2. „Калино-Малино“

 

Квартет „Славейчета“ с ръководител: Живка Стоянова

    1. „Калино Радо“

    2. “Дядовите Добреви пет снахи“

 

6

10:35 ч.

НЧ „СТЕФАН КАРАДЖА-1943“ С. СРЕДИЩЕ, ОБЩ. КАЙНАРДЖА

 

Фолклорна група „Сребърни звънци“

с ръководител: Снежана Атанасова

     1. “Таз вечер не ми е весело“

     2. “ Ангелинка конче води“

 

Индивидуално изпълнение:

Добринка Николова

  1. „Диляно моме“

7

10:45 ч.

ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ „БРАЦИГОВО”

ГР. ДОБРИЧ

 

Певческа група  „Детелина”

 с ръководител :  Росица Тодорова , съпровод на акордеон: Марко Илиев

      1. “Тънка Найда”

      2. “Доне мари”

 

Индивидуално изпълнение:

Росица Тодорова, съпровод на акордеон Марко Илиев

        1.  “Тодоровата майчица“

        2.  „Прочу се Марга работна

 

Танцов състав, с ръководител: 

Слави Божков, съпровод на акордеон: Марко Илиев

  1. “Песни и танци от Добруджа“

 

8

10:55 ч.

НЧ „СВОБОДА-1941“

С. ГОРУН, ОБЩ. ШАБЛА

 

Група за автентичен фолклор

„Росна китка“, с ръководител: Невелина Василева

       1. “Топола тънка висока“

       2. “Ела,  Георге“

       3. “Похвали се буля Калина“

9

11:00 ч.

НЧ „ЙОРДАН ДРАГНЕВ- 1894”

С. КРУШАРИ, ОБЩ. КРУШАРИ

 

 

 

Танцов клуб „Василена“, с ръководител: Иван Гроздев

      1. “Куцанка“

      2. “Трите пъти“

 

Танцово певческа група

 с ръководител: Светлин Василев

      1. “Мило ми е мамо“

      2. “Бръсни цървул“

      3. “Чиракувала Герджик Петрана“

 

Индивидуално изпълнение:

Добринка Илиева

  1. “Димитър стадо пасеше“

 

Индивидуално изпълнение на гайда Ивайло Георгиев с ръководител:

Невена Огнева

  1. “Сборенка“

 

Танцов клуб „Малките „Василени“

 с ръководител: Филипа Росенова

       1. “Малишевско“

       2. “Щеркольовата.“

 

 

10

 

11:35 ч.

НЧ „ЙОРДАН ЙОВКОВ-1941“

С.КАМЕН, ОБЩ.ДОБРИЧКА

 

Мъжка фолклорна група „Каменци“

       1. “Стоян на Рада думаше“

       2. “Люби Георги Гана“

       3 .“Седнала е Марийка“

11

11:40 ч.

ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ „БРАЦИГОВО“

ГР. ДОБРИЧ

 

Танцова формация при Пенсионерски клуб „Брацигово“ гр. Добрич

  1. “Варненски танц“

12

11:55 ч.

СУ „ САВА ДОБРОПЛОДНИ“  ГР. ШУМЕН

 

Индивидуално изпълнение:

Славея Яворова Младенова,

Ръководител: Янка Димитрова

        1. “Сън ми краде черни очи“

        2. “Димо войвода“

 

13

12:00 ч.

ГР.КАЛЪРАШ, Р. РУМЪНИЯ

 

Индивидуално изпълнение

 

14

12:05ч.

ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ  „ЗДРАВЕЦ“,

ГР. ГЕНЕРАЛ  ТОШЕВО

Певческа група, с ръководител: Христина Иванова

       1. “ Мене ми е драго,  Станке ле“

       2. “ Дувай, либе, дувай дай“

 

Индивидуално изпълнение: Пенка Йорданова

  1. “Мама на Стоян думаше“

 

Индивидуално изпълнение: Иванка Стефанова

  1. “Иван на Добра думаше“

 

15

12:15 ч.

НЧ „ВТОРИ ЮНИ“ с. АЛЕКСАНДРИЯ, ОБЩ. КРУШАРИ

Певческа група, с ръководител:Петранка Янкова

1. “Тез малките моми“

2. “Да знаеш мамо, да знаеш“

 

16

12:20 ч.

НЧ“ХРИСТО БОТЕВ -1944“ С. КАБЛЕШКОВО, ОБЩ. ТЕРВЕЛ

 

Женска певчаска група,  с ръководител: Златка Петрова

1. “Мари Калинке“

2. “По полека тропай“

3. “Звездо льо“

 

17

12:25 ч.

НЧ „ХРИСТО БОТЕВ-1914“ С. ИСКЪР, ОБЩ. ВЪЛЧИДОЛ

 

Женска певческа група,  с ръководител:  Цанка Атанасова

1. “Тръгнал момко“

2. “Садила й Яна“

3. “Море чичериче“

 

18

12:35 ч.

НЧ “НИКОЛА ЙОНКОВ ВАПЦАРОВ-1928“ С. ЕСЕНИЦА, ОБЩ. ВЪЛЧИ ДОЛ

 

Женска певческа група, с ръководител: Миланка Петкова

1. “Теменуго, теменужке“

2. “През гора вървяха“

 

19

12:40 ч.

НЧ “ОТЕЦ ПАИСИЙ-1927“  С. БРЕСТАК, ОБЩ. ВЪЛЧИ ДОЛ

Женска певческа група „Бресташки славей“, с ръководител:

Йорданка Дончева

  1. „Писнал ми сив сокол“
  2. „Провикна се Стоян от планина“

 

Дует: Пенка Бойкова и Анка Николова

  1. „Добри, Дафинка думаше“

 

20

12:50 ч.

ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ „ДОБРУДЖАНСКИ ГЛАС” ГР. ДОБРИЧ

Женска фолклорна група  „Добруджанка“, с ръководител: Иванка Минчева

1. “Де се е чуло и видяло“

2. “ Житата са пожълтели“

3. “Тръгнала е Маринка“

 

Мъжка фолклорна група, с ръководител: Николай Новаков

1. “Стано, Станке“

2. “От долу идат ергени“

3. “Стоян кон седлае“

 

Индивидуално изпълнение:

 Кирил Тодоров

1. “Георги на Руска думаше“

2. “Стефан Калинка говори“

 

Танцов състав, с ръководител:

 Илия Петров

1. “Шопски ръченик“

2. “Четири по четири“

        3. “Опас“

21

13:10 ч.

НЧ „ИСКРА“ с. РАВНА ГОРА, ОБЩ  АВРЕН, ОБЛ. ВАРНА

Женска фолклорна група ,

 с ръководител: Даниела Божкова

1. “Седнала е Димитрова майчица“

2. “Похлопа лудо“

3. “Кичи са Радке“

 

Дует: Даниела Божкова и Атанаска Славова

1. “Седнала Димка в градинка“

2. “Да знаеш мамо“

 

22

13:20 ч.

ИНДИВИДУАЛНО ИЗПЪЛНЕНИЕ: КОЛЬО ГЕОРГИЕВ

  1. “Огняновски ръченик“

 

23

13:25 ч.

ИНДИВИДУАЛНО ИЗПЪЛНЕНИЕ: ПЕНКА МОМЧЕВА

 

ДУЕВ: ПЕНКА МОМЧЕВА И СТЕФАН КЕРАНОВ

 

1.

 

 

1.

24

13:30 ч.

НЧ „СВЕТЛИНА-1940“ С. ЛОВЧАНЦИ, ОБЩ. ДОБРИЧКА

Група за автентичен фолклор,  с ръководител: Мария Костадинова

1. “Куме, куме“

2. “Янина мама“

 

25

13:35 ч.

НЧ „ХРИСТО СМИРНЕНСКИ -1912“

С. МОМЧИЛОВЦИ, ОБЩ. ВЕТРИНО

 

Женска певческа група “Росна китка“,

с ръководител: Димитрина Иванова

1. “Ранила Радка“

2. “Зарекох се, мамо“

 

Мъжка певческа група „Бабушки комити“

1. “През гора вървяха“

2. “Тръгнала е Рада“

 

Дует: Йорданка Генова и Диана Георгиева

  1. “Мама на Стоян думаше“

 

Индивидуално изпълнение: Димитричка Иванова

  1. “Остана Кера сама сираче“

 

Индивидуално изпълнение: Женя Николаева

  1. “Вишничко, черешколе“

 

26

13:50 ч.

НЧ „ХРИСТО БОТЕВ-1941“ С. МЕТОДИЕВО, ОБЩ. ДОБРИЧКА

Женска певческа група

1. “Мъри Радо“

2. “Станка на Иван пристана“

 

Индивидуално изпълнение: Руска Костадинова

  1. “Снощи отидох у братови си“

 

27

14:00 ч.

НЧ „СВОБОДА-1940“ С. ГРАНИЧАР, ОБЩ. ШАБЛА

Певческа група „Добруджанка“

1. “Мъри моме“

2. “У Тотини“

3. “Тез малките моми“

 

28

14:50 ч.

НЧ „ДИМИТЪР МИНЧЕВ-1896“

С. ПАСКАЛЕВО, ОБЩ. ДОБРИЧКА

Женска певческа група за автентичен фолклор, с ръководител: Цветанка Димова

1. “Сън сънувах“

2. “Загорче момче горнянче“

3. “Сину ле, Стоене“

 

29

14:10 ч.

ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ„ЯНИЦА“ С. КАРДАМ, ОБЩ. ГЕНЕРАЛ ТОШЕВО

 

Женска певческа група, с ръководител:  Анна Георгиева

1. “Топола“

2. “Янка, Добруджанка“

 

30

14:15 ч.

НЧ „ПРОБУДА-1941“ С. КАРДАМ, ОБЩ. ГЕНЕРАЛ ТОШЕВО

 

Мъжка фолклорна група, с ръководител: Никола Калчев

1. „Снощи станах сънен буден“

2. “Да знаеш мамо да знаеш“

 

Индивидуално изпълнение: Илия Павлов

  1. “Ангелинке малка мома“

 

31

14:20 ч.

ВОКАЛНА ГРУПА ЗА НАРОДНО ПЕЕНЕ „СОДОВИЦИ“ ГР. ВАРНА, С РЪКОВОДИТЕЛ: ДИЛЯНА ИВАНОВА

 

1. “Дена слиза“

2. “ Скарали ми се“

 

32

14:25 ч.

НЧ „НОВ ЖИВОТ“ С. ЧЕРНА, ОБЩ. ДОБРИЧКА

Женска певческа група, с ръководител:  Ивелин Божанов

1. “Янка я беда бедили“

2. “Георги на Дена думаше“

 

Индивидуално изпълнение:

Ивелин Божанов

1. “Стригал ми Георги шилета“

2. “Стано, Станке“

 

Мъжка певческа група

1. “Доне мъри“

2. “Кольо на Рада похлопа“

 

33

14:40 ч.

ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБС. КРАПЕЦ, ОБЩ. ШАБЛА

 

Певческа група с ръководител:

Пенка Христакиева, съпровод на акордеон: Христо Маринов

1. “Заградил дюлгер,  Добри“

2. “Тез малките моми“

3. “Дядовите Добреви три снахи“

 

34

14:45ч.

ПЕВЧЕСКА ГРУПА  „ДОБРУДЖАНСКИ СЛАВЕЙ“ ГР. ГЕНЕРАЛ ТОШЕВО, С РЪКОВОДИТЕЛ: ДИМИТРИЧКА СТОЯНОВА

 

1. “Отишла е бяла Яна“

2. “Запели са запели“

 

Индивидуално изпълнение:

Юлияна Янкова

  1. “Бяла Драгана“

 

Индивидуално изпълнение: Недялка Петрова

  1. “Стоян по двор ходеше“

 

35

14:55 ч.

ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ „ДИМЯТ“ ГР. ДОБРИЧ

Фолклорна група „Росна Китка“, с ръководител: Стефка Владимирова

1.  “Марино, Маринчице“

2.  “Димитър конче стяга“

3.  “мило ми е драго“

 

Индивидуално изпълнение:

Ангелина Милева

1. “Садила мома лозе“

2. “Марийка ходи за вода“

 

36

15:05 ч.

НЧ „Д-Р ЙОСИФ  ЙОСИФОВ-1884“  С. КАРАПЕЛИТ, ОБЩ. ДОБРИЧКА

Група за автентичен фолклор, с ръководител: Атанаска Русева

1. “Гана на Георги думаше“

2. “Вива за вода отива“

 

Индивидуално изпълнение:

Димитричка Радушева

1.“Във всеки дом деца играят“

2.“Сборили се,  Гюро“

 

37

15:15 ч.

ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ :

ЙОРДАНКА МИНОВА, ГР. ДОБРИЧ

  1. “Русан на Радка думаше

 

38

15:20 ч.

НЧ „СТЕФАН  КАРАДЖА -1941“ С. ТЕЛЕРИГ, ОБЩ. КРУШАРИ

 

Фолклорна група „Телериг“,

с ръководител: Галина Нейкова

1. “Овчар на Ганка думаше“

2. “Рано ми рани Димитър“

3. “Драга , драга,  Драганчице“

 

39

15:25 ч.

НЧ “КИРИЛ И МЕТОДИЙ-1941“ С. ЕФРЕЙТОР БАКАЛОВО, ОБЩ. КРУШАРИ

 

Женска певческа група „Веселите баби“,

 с ръководител: Себехет Али

1. “Добруджански роден край“

2. “Добруджански край“

3. “Армут къйдум сепеде“

4. “Чемберичде дюл ойа“

 

40

15:35 ч.

ИНДИВИДУАЛНО ИЗПЪЛНЕНИЕ НА

САРКИС ОВАНЕЗОВ ОТ

С. ПОРУЧИК КЪРДЖИЕВО, ОБЩ. КРУШАРИ

 

1. “Разболял ми се е млад Стоян“

2. “Драганчице, сестрице“

 

41

15:40ч.

ФОЛКЛОРНА ГРУПА „СВЕТЛИНА“  КЪМ ТЕРИТОРИАЛНА ОРГАНИЗАЦИЯ НА СЛЕПИТЕГР. ДОБРИЧ, С РЪКОВОДИТЕЛ: МАЕСТРО ГЕОРГИ СЪБЕВ

 

 

  1. „Що ми е мило и драго“
  2. Запели са два славея“
  3. „Мома Добруджанка“

 

 


  • С лице към хората
  • ХІХ  РЕГИОНАЛЕН ФОЛКЛОРЕН СЪБОР „ТЕКЕТО” – С. АЛЕКСАНДРИЯ
Към началото на страницата